Sale

Celimax Derma Nature Fresh Blackhead Jojoba Cleansing Oil (150ml)

1,600L

Vaj pastrues që ndihmon në heqjen e makeup, kremit të diellit, papastërtive dhe pikave të zeza.

Out of stock

Description

Celimax Derma Nature Fresh Jojoba Cleansing Oil është një vaj pastrues i lehtë, i butë por efektiv që synon poret e bllokuara.

Përmban 6 përbërës të vajrave bimore ushqyese dhe hidratuese me prejardhje natyrale të cilat shpërndajnë plotësisht makeup duke ruajtur hidratimin e lëkurës. Vaji jojoba ndihmon në shpërbërjen e pikave të zeza, pikave të bardha dhe sebumit të tepërt me funksionin e tij biomimetik ndaj vajit natyral të lëkurës.

 • Pastron në mënyre efektive makeup-in dhe kremin e diellit.
 • Pastron poret dhe pikat e zeza.
 • Ka një formulë të lehtë dhe nuk e rëndon lëkurën.
 • Ndihmon në kontrollin e sebumit të tepërt.
 • Lë një ndjesi të freskët dhe të butë.
 • Shumë i lehtë për tu shpëlare.
 • Nuk shkakton acarim.
 • Për të gjitha llojet e lëkurës.

Përdorimi:
 1. Shtypeni pompën 2-3 herë, vendoseni në lëkurë të thatë dhe masazhoni fytyrën për të shpërbërë makeup apo në zonat ku keni pikat e zeza.
 2. Shtoni pak ujë në duar dhe vazhdoni masazhin që vaji të emulsifikohet në trajtë qumështi.
 3. Më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Additional information

Sasia

150ml

Përbërësit

Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Water, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil (1500Ppm), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Alcohol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, 1,2-Hexanediol