Sale

Cos De BAHA – Peptide Complex Facial Cream with Matrixyl 3000 & Argireline (45ml)

1,700L

Krem kundër shënjave të moshës i formuluar me Matrixyl 3000, i cili stimulon prodhimin e kolagjenit për të rigjeneruar dhe ruajtur pamjen rinore të lëkurës.

Out of stock

Description

Peptide Complex Facial Cream është krem me veprim kundër shenjave të moshës, që ndihmon në zvogëlimin e pamjeve të rrudhave të theksuara dhe rrit elasticitetin e lëkurës.

Matrixyl 3000 përbëhet nga matrikinat palmitoyl tripeptide-1 dhe palmitoyl tetrapeptide-7. Këto dy peptide punojnë në mënyrë sinergjike për të rivendosur dhe ruajtur pamjen rinore të lëkurës duke i sinjalizuar qelizat të prodhojnë më shumë kolagjen. Studime të shumta kanë vërtetuar efikasitetin kundër plakjes dhe kundër rrudhave të Matrixyl 3000.

Argireline ndihmon në relaksimin e muskujve të fytyrës dhe dekurajon formimin e linjave të reja. Lëreni këtë krem të pasur me lëndë ushqyese të ushqejë lëkurën tuaj nga brenda jashtë në mënyrë që lëkura juaj të ndjehet e hidratuar dhe me pamje të shëndetshme.


Si përdoret:
  1. Aplikojeni në mëngjes dhe / ose në mbrëmje në fytyrë dhe qafë pas hapave të tjerë të kujdesit ndaj lëkurës si toner/serume/ampula.
  2. Gjithmonë bëni një test përpara përdorimit të produkteve duke vendosur një sasi të vogël në qafë ose në pjesën e nofullës poshtë veshit.

Përbërësit kryesorë:
  • Përveç kompleksit të peptideve ky krem përmban edhe:
  • Niacinamide – Një agjent shumëfunksional me veti kundër plakjes, zbardhjes së lëkurës, anti-inflamatore dhe riparues i barrierës.
  • Ekstraktet e çajit jeshil, mugwort (artemisia), aloe dhe përbërës si Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate luftojnë inflamacionin e lëkurës dhe veprojnë si antioksidantë.
  • Acidi hialuronik, ceramidet dhe squalane respektivisht hidratojnë dhe zbusin sipërfaqen e lëkurës për një pamje më të shëndetëshme.

Additional information

Formati

45ml

Përbërësit

Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Olivate, Panthenol, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Argania spinosa kerneloil (argan oil), Caffeine, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Squalane, Ceramide NP, Adenosine, Rosa Damasc ena Ext, Lavandula Angustifolia Flower Ext, Camellia Sinensis Leaf Ext, Mel issa Officinalis Leaf Ext, Artemisia Vul garis Ext, Sorbitan Isostearate, Polysor bate60, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer