Sale

MISSHA Airy Fit Sheet Mask (Honey)

250L

MISSHA Airy Fit Sheet Mask me ekstrakt mjalti, e bën lëkurën rrezatuese dhe të shndritshme pasi përmban vitamina, minerale dhe aminoacide thelbësore për lëkurën e ashpër dhe të thatë.

Description

MISSHA Airy Fit Sheet Mask qëndron në fytyrë në mënyrë të përsosur për të shpërndarë esencën njetrajtësisht në lëkurë. Ekstrakti i mjaltit, i cili është i pasur me vitamina, minerale dhe aminoacide, shpërndahet përmes një konsistence të tipit ampulë. Ai ndriçon, ushqen dhe zbut strukturën e lëkurës.

Teknika e ekstraktimit të ftohtë në temperaturë të ulët përdoret për ruajtjen e  efikasitetit të përbërësve aktivë.

  • Materiali i maskës është me prejardhje natyrale.
  • Përshtatet mirë dhe qëndron në lëkurë në mënyrë komode.
  • Dy herë më e hollë dhe e lehtë se maskat e tjera.
  • E përshtatshme për të gjitha lëkurat, sidomos për atë të thatë, të ashpër, të pajetë dhe të ndjeshme.

Si përdoret:

Vendoseni maskën në fytyrë pas larjes ose tonerit dhe mbajeni për 15-20 minuta.
Më pas masazhoni lëkurën për të përthithur esencën.
Maskën mund ta përdorni sa shpesh të doni ose sipas nevojës.
Esencën e mbetur në paketim mund ta përdorni në pjesë të tjera të trupit.


Përbërësit kryesorë:
  • Ekstrakt mjalti i cili ka veti ushqyese, qetësuese dhe antibakteriale.
  • Gjithashtu përmban ekstrakte të tjera botanike, si jamballi, xhinxher dhe çaji jeshil, që vitalizojnë lëkurën dhe ndihmojnë në trajtimin e njollave të errëta dhe skuqjes.
  • Arginina – Një aminoacid që është një nga blloqet kryesore të ndërtimit të kolagjenit të lëkurës.
  • Acid Hialuronik gjithashtu ndihmon në hidratim.

Additional information

Formati

19g

Përbërësit

Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethylcellulose, Glycerin, Carbomer, Arginine, Coptis Japonica Root Extract , Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Disodium EDTA, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Laurate, Honey Extract, Trehalose, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer