Sale

MISSHA All-around Safe Block Aqua Sun Gel SPF50+ PA++++ 50ml

1,100L

Missha All Around Safe Block Aqua Sun Gel është një krem dielli që mund të përdoret në përditshmëri falë teksturës së tij të lehtë në trajtë xheli.

Out of stock

Description

MISSHA All-around Safe Block Aqua Sun Gel vjen në një formulim xheli të lehtë jo ngjitës që hidraton dhe ndihet freskues në lëkurë. I përshtatshëm të përdoret përgjatë gjithë vitit (Kujtesë: rrezet e dëmshme Ultravioletë janë prezente edhe në dimër!)

  • Me faktor SPF50+ PA++++ për mbrojtje të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB.
  • Tekstura e lehtë është lehtësisht e përhapshme dhe penetron shpejt në lëkurë.
  • Pa shkëlqim dhe nuk e yndyros lëkurën.
  • Transparent, nuk lë shenja të bardha.
  • Bazë e mirë për makeup.
  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave, në veçanti ato të yndyrshme dhe mikse.

Si përdoret:

Pas hapit të fundit të rutines tuaj, aplikoni kremin e diellit në zonat e ekspozuara si fytyra dhe qafa 30 minuta përpara ekspozimit në diell.
Masazhojeni lehtë derisa të përthithet nga lëkura.
Ri-aplikojeni gjatë ditës për mbrojtje maksimale.


Përbërësit kryesorë:
  • Krem dielli organik (chemical) me filtra mbrojtës: Octocrylene, Avobenzone, Tinosorb S, Amiloxate, Octisalate, Homosalate.
  • Përmban ujë akullnajor (glacier water) dhe përbërës me veti të fuqishme antioksidante si Caji jeshil dhe ekstrakti i lules Chrysanthemum për mbrojtje kundër plakjes nga dëmtimi që shkaktojnë radikalet e lira.
  • Ektrakte të tjera lulesh dhe bimësh (Thanakha Extract, Helichrysum Italicum Flower Water, Centaurea Cyanus Flower Water) ndihmojnë në qetësimin e lëkurës nga inflamacioni.

Additional information

Formati

50ml

Përbërësit

Water, Homosalate, Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate, Dipropylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Octocrylene, Bis-PEG/PPG-20/5 PEG/PPG-20/5 Dimethicone, Methoxy PEG/PPG-25/4 Dimethicone, Dimethicone, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, BHT, Disodium EDTA, Limonia Acidissima Extract, Butylene Glycol, VP/Hexadecene Copolymer, Cyclopentasiloxane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Chrysanthemum Indicum Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Morus Alba Fruit Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Water, Centaurea Cyanus Flower Water, Helichrysum Italicum Flower Water, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool. Benzyl Salicylate, Geraniol, Benzyl Benzonate Citronellol