Sale

MISSHA All-around Safe Block Soft Finish Sun Milk SPF50+ PA+++ 70ml

1,550L

MISSHA All-around Safe Block Soft Finish Sun Milk është një qumësht me mbrojtje të lartë nga rrezet UV, i cili përthithet shpejt, nuk ngjit dhe ka efekt mat. Perfekt për përdorim të përditshëm!

Out of stock

Description

MISSHA All-around Safe Block Soft Finish Sun Milk vjen në formulim në trajtë qumështi me veprim seborregullues, falë pudrës Silky Porous Powder që përthith yndyrën e tepërt dhe redukton pamjen e poreve.

  • Me faktor SPF50+ PA+++ për mbrojtje të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB.
  • Produkti përhapet lehtësisht dhe përthithet shpejt.
  • Pa shkëlqim, nuk ngjit dhe e lë lëkurën shumë të butë.
  • I krijuar për të tonifikuar dhe ndriçuar pak ngjyrën e lëkurës.
  • Me i përshtatshëm për lëkurat e yndyrshme, mikse, sensitive dhe akneike.

Si përdoret:

Tundeni përpara përdorimit.
Aplikoni një sasi të bollshme në fytyrë dhe qafë si hap të fundit të rutinës tuaj.
Masazhojeni lëhtësisht derisa të përthithet.
Ri-aplikojeni gjatë ditës për mbrojtje maksimale.


Përbërësit kryesorë:
  • Krem dielli hibrid (me filtra organik dhe inorganik): Zinc Oxide, Ethylhexyl Salicylate, Octinoxate, Tinosorb S, Uvinul A Plus.
  • Glycofilm 1.5P (përbërës dermatotrop dhe i butë) mbron lëkurën e ndjeshme nga faktorët e dëmshëm mjedisor.
  • Ekstrakti i Aloe ndihmon në hidratimin e lëkurës dhe ka veti anti-inflamatore.
  • I infuzuar me antioksidantë si Vitamina E dhe ekstrakte bimore që ushqejnë, mbrojnë dhe qetësojnë lëkurën e irrituar.

Additional information

Formati

70ml

Përbërësit

Water, Cyclopentasiloxane, Silica, Zinc Oxide, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Lauryl PEG-10 Tris(Trimethylsiloxy)silylethyl Dimethicone, Ethylhexyl Salicylate, Caprylyl Methicone, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide (CI 77891), Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Helichrysum Arenarium Extract, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Magnesium Sulfate, Quaternium-18 Bentonite, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Hydrogen Dimethicone, Glycerin, Fragrance, Phenoxyethanol, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Potassium sorbate, Polyhydroxystearic Acid, Caprylyl Glycol,Isostearic Acid, Isopropyl Myristate, Lecithin, Ethylhexyl Palmitate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, CI 77492, Limonia Acidissima Extract, CI 77491, VP/Hexadecene Copolymer, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Biosacchsride Gum-4, Rosa Davurica Bud Extract, Cinchona Succirubra Bark Extract,Psidium Guajava Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Abronia Villosa Leaf Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate