Sale

MISSHA Mascure Hydra Solution Sheet Mask – Hyaluronic Acid

300L

Një maskë që e bën lëkurën të duket më elastike, e butë dhe me shkëlqim.

Out of stock

Description

Një maskë e mbushur me acid hialuronik për të ndihmuar në qetësimin dhe kujdesin e lëkurës së ndjeshme ose të thatë. Ofron hidratim intensiv dhe e bën lëkurën të duket elastike, e butë dhe me shkëlqim.

  • Materiali PT Cell është 100% celuloz i bërë nga bambu. Maska e mban esencën më gjatë dhe nuk thahet aq shpejt sa materialet e tjera.
  • Përshtatet mirë dhe qëndron në fytyrë në mënyrë komode.
  • Rekomandohet për çdo lloj lëkure që ka nevojë për hidratim, përfshi lëkurat e ndjeshme.

Si përdoret:

Vendoseni maskën në fytyrë pas larjes ose tonerit dhe mbajeni për 15-20 minuta.
Më pas masazhoni lëkurën për të përthithur esencën.
Maskën mund ta përdorni sa shpesh të doni ose sipas nevojës.
Esencën e mbetur në paketim mund ta përdorni në pjesë të tjera të trupit.


Përbërësit kryesorë:
  • Përbërësit si Acidi Hialuronik, Glicerina, Arginina ndihmojnë lëkurën të mbajë ujin për të rritur nivelin e hidratimit.
  • Ceramidet luajnë një rol shumë të rëndësishëm për të pasur një barrierë të shëndetshme të lëkurës.
  • Për lëkurat sensitive, Allantoina dhe Dipotassium Glycyrrhizate kanë veti qetësuese kundër inflamacionit.

Additional information

Formati

28ml

Përbërësit

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Geranium Maculatum Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Trehalose, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA