Sale

MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule (50ml)

2,800L

Trajtim i fuqishëm kundër shënjave të moshës.

Description

Gjumi i bukurisë është i vërtetë, falë ampulës Time Revolution Night Repair Probio të Missha. Përmban një dozë të përqendruar prej 10 probiotikësh të ndryshëm, duke përfshirë Bifida Ferment Lysate dhe Pro Ferment, si dhe 5 përbërës të energjisë vjollcë (karrota vjollcë, lakra kumbulle, patëllxhan, panxhar rrënjë, boronica).

Kjo ampulë funksionon për të rritur elasticitetin, për të ndriçuar dhe forcuar lëkurën, duke përmirësuar strukturën e saj dhe ruajtjen e lagështisë. Lëkura shfaqet me shkëlqim dhe më rrezatues në mëngjes.


Si përdoret:

Aplikoni disa pika dhe masazhojeni lehtë.
Idealisht të përdoret në mbrëmje kur lëkura rigjenerohet, por mund të përdoret edhe në rutinën e mëngjesit.
Vendoseni pas larjes së fytyrës/toner apo essencave dhe përpara serumit/kremit.


Përbërësit kryesorë:
  • Bifida Ferment Lysate ndihmon në riparimin e lëkurës dhe mbron nga faktorët e dëmshëm mjedisor. Gjithashtu hidraton dhe lehtëson irritimet për lëkurën e ndjeshme.
  • Niacinamide është një përbërës shumë-funksional me veti kundër plakjes, zbardhjes së lëkurës, anti-inflamatore (vepron kundër akneve) dhe riparuese.
  • Përmban përbërës hidratues si Glicerina, Acidi Hialuronik dhe acide yndyrore si Ceramidet.
  • Pantenol (pro-Vitamin B5) ndihmon në forcimin e barrierës dhe mbrojtjen e lëkurës.
  • Ekstrakte të llojeve të ndryshme që veprojnë si antioksidantë dhe kanë veti qetësuese.

Additional information

Sasia

50ml

Përbërësit

Bifida Ferment Lysate, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Betaine, Water, Niacinamide, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Diethoxyethyl Succinate, Chondrus Crispus Extract, Squalane, Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Tromethamine, Xanthan Gum, Polyquaternium-51, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Lactobacillus/​Soybean Ferment Extract, Leuconostoc/​Radish Root Ferment Filtrate, Bifida Ferment Filtrate, Lactobacillus Ferment, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactobacillus/​Acerola Cherry Ferment, Lactobacillus/​Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Lupinus Albus Seed Extract, Aspergillus Ferment, Swiftlet Nest Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Tocopherol, Ceramide NP, Cholesterol