MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule 5X 50ml

5,500L

Time Revolution Night Repair Ampule 5X është gjenerata e pestë e trajtimit me probiotikë më e shitur e markës Missha!

Out of stock

Description

Time Revolution Night Repair Ampule 5X është gjenerata e pestë e trajtimit me probiotikë më e shitur e markës Missha!

Ky upgrade përmban edhe më tepër Extreme Biome™ (77.2%), i cili është një kombinim i 10 lloj probiotikësh që janë vendosur në një proces ekstrem fermentimi të patentuar për të ekstraktuar, ruajtur, dhe rritur vetitë rigjeneruese të përbërësve.

Kjo ampulë ndihmon në përmirësimin e shenjave të plakjes duke rritur elasticitetin e lëkurës dhe duke e forcuar atë.


Si përdoret:

Aplikoni disa pika dhe masazhojeni lehtë.
Idealisht të përdoret në mbrëmje kur lëkura rigjenerohet.
Vendoseni pas larjes së fytyrës/toner apo essencave dhe përpara serumit/kremit.


Përbërësit kryesorë:
  • Bifida Ferment Lysate ndihmon në riparimin e lëkurës dhe mbron nga faktorët e dëmshëm mjedisor. Gjithashtu hidraton dhe lehtëson irritimet për lëkurën e ndjeshme.
  • Niacinamide është një përbërës shumë-funksional me veti kundër plakjes, zbardhjes së lëkurës, anti-inflamatore (vepron kundër akneve) dhe riparuese.
  • Përmban përbërës hidratues si Glicerina, Acidi Hialuronik dhe acide yndyrore si Ceramidet.
  • Pantenol (pro-Vitamin B5) ndihmon në forcimin e barrierës dhe mbrojtjen e lëkurës.
  • Ekstrakte të llojeve të ndryshme që veprojnë si antioksidantë dhe kanë veti qetësuese.

Additional information

Formati

50ml

Përbërësit

Bifida Ferment Lysate, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Betaine, Water, Niacinamide, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Diethoxyethyl Succinate, Chondrus Crispus Extract, Squalane, Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Tromethamine, Xanthan Gum, Polyquaternium-51, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Lactobacillus Ferment, Lactobacillus Ferment Lysate, Bifida Ferment Filtrate, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactococcus Ferment, Lactococcus Ferment Lysate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Lupinus Albus Seed Extract, Aspergillus Ferment, Swiftlet Nest Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Tocopherol, Ceramide NP, Cholesterol