Sale

Some By Mi – AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Serum (50ml)

1,850L

Serumi Miracle Some By Mi AHA BHA PHA 30 Days është një serum eksfoliues që qetëson lëkurën duke nxitur qarkullimin e qelizave për lëkurë më të lëmuar dhe më të pastër.

Out of stock

Description

Rigjallëroni lëkurën e pajetë me serumin Some By Mi AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle me një përzierje të ekstraktit të pemës së çajit dhe tre llojeve të acideve eksfoliuese që largojnë qelizat e vdekura duke i dhënë ndriçim dhe një tonalitet të njëtrajtshëm lëkurës. Përbërja e tij me centella asiatica (14,77%) dhe ekstrakte të tjera bimore gjithashtu qetëson skuqjet dhe lufton radikalet e lira.

Adreson problematika të lëkurës si pikat e zeza, aknet, hiperpigmentimi dhe minimizon poret.


Si përdoret:
 1. Tundeni shishen përpara përdorimit.
 2. Përdoreni pas larjes ose tonerit. (Lëkura nuk duhet të jetë e njomë.)
 3. Vendosni sasinë e nevojshme mbi lëkurë dhe masazhojeni lehtësisht për tu përthithur.
 4. Të përdoret 2-3 herë në javë në rutinën e mbrëmjes.
 5. Në qoftë se nuk keni përdorur më parë eksfoliues kimik, bëni një test të produktit përpara se ta aplikoni në gjithë fytyrën.

Përbërësit kryesorë:
 • Një miks acidesh alfa hidroksi (AHA) si Acid Laktik, Acid Malik, dhe Acid Glikolik.
  – Ndihmojnë në shpërbërjen e qelizave të vdekura për t’i lejuar ato të pastrohen lehtësisht. Trajtojnë edhe hiperpigmentimin e lëkurës.
 • BHA – Depërton thellë në pore duke hequr mbetjet e sebumit të akumuluar.
 • PHA – Ndihmon në parandalimin e humbjes së lagështirës së lëkurës dhe largon qelizat e vdekura.
 • Përbërës me veti të fuqishme anti-inflamatore dhe antioksidante: Ekstrakt centella asiatica, çaj jeshil, ekstrakt rozmarine dhe jamball (licorice).
 • Niacinamide ka një sërë vetish si kundër plakjes, ndriçon lëkurën, qetëson irritimet, riparon barrierën.

Additional information

Formati

50ml

Përbërësit

Water, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (14,77%), Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Propanediol, Alcohol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (10,000ppm), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Lactate (18,375ppb), Sodium PCA (7,875ppb), Citric Acid (7,875ppb), Lactic Acid (3,150ppb), Malic Acid (3,150ppb), Glycolic Acid (3,150ppb), Pyruvic Acid (525ppb), Tartaric Acid (10.5ppb), Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract (105ppm), Lactobionic Acid (105ppm), Pentylene Glycol, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Leaf Extract, Syringa Vulgaris (Lilac) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Angelica Keiskei Extract, Althaea Officinalis (Marshmallow) Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Madecassoside, Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Oil, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Sodium Chloride, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract, Melia Azadirachta (Neem) Flower Extract, Xanthan Gum, Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil, Boswellia Carterii (Frankincense) Oil, Melia Azadirachta Bark Extract, Pearl Powder, Amyris Balsamifera (West Indian Rosewood) Bark Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Flower/Leaf Extract, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin